Publiceringsdatum: 2026-02-26
Är du intresserad av att jobba inom chefer och verksamhetsledare? Letar du efter en chans att arbeta som butikschef på Iduna AB? Nu är det möjligt. Iduna AB söker för närvarande efter personal på heltid för en tjänst tills vidare. Kolla in deras jobbannons för mer information.
Platsen där jobbet finns ledigt är i Karlstad. Iduna AB behöver fler anställda som stödjer arbetet inom butikschef. Kolla in deras lediga tjänst för att se om du har vad som krävs. Bli en del av Iduna AB genom att ansöka till jobbet som butikschef senast torsdag den tolfte mars 2026.
Är du en driven ledare som älskar försäljning? Då är det dig vi söker!
Hos Guldfynd i Karlstad får du möjligheten att kombinera ditt engagemang, din fingertoppskänsla för service och ditt driv att skapa resultat – i en roll där du verkligen gör skillnad varje dag.
Som butikschef med säljfokus hos oss har du en nyckelroll i att driva försäljningen framåt. Du ansvarar för butikens dagliga drift, leder teamet mot uppsatta mål och är samtidigt den som går i spetsen på golvet. Du brinner för att sälja, coacha ditt team och skapa en kundupplevelse i världsklass!
Vi söker dig som:
Tjänsten är en tillsvidareanställning som inleds med 6 månaders provanställning. Tillträde omgående.
Vi kallar till intervju löpande och tjänsten kan komma att tillsättas innan sista ansökningsdag, så skicka din ansökan redan idag!
Tjänsten tillsätts under förutsättning att den inte behöver tas i anspråk av tillsvidareanställd/medarbetare med företrädesrätt.
Golden Heights koncernen där Iduna AB ingår med butikskedjorna Guldfynd, Hallbergs Guld och Albrekts Guld är marknadsledare i Sverige inom guldsmedsvaror och smycken. Sortimentet utgörs av guld, silver och bijouterier med klockor och presentartiklar som komplement.
Idag är IDUNA representerade över hela Sverige genom Guldfynd med 118 butiker, Hallbergs Guld med 34 butiker och Albrekts Guld med 38 butiker. Sedan 2015 ingår även Lyxxa på Väla Helsingborg i koncernen.
Golden Heights koncernen har ca 1465 anställda inklusive anställda på deltid. Omsättningen var 2020 ca 1,6 miljarder kronor.
Koncernbolaget i Finland består av Kultajousi med 71 butiker samt Westerback och Alexander Tillander med vardera en butik.
| Antal tjänster | 1 |
|---|---|
| Arbetstid | Heltid |
| Företagsnamn | Iduna AB |
| Lön | Fast månads- vecko- eller timlön |
| Omfattning | Tills vidare |
| Organisationsnummer | 5560609058 |
| Typ av anställning | Vanlig anställning |
| Yrke | Butikschef |
| Yrkesområde | Chefer och verksamhetsledare |
Iduna AB söker en person till denna tjänst som butikschef med placerings i Karlstad. Om det låter intressant att arbeta som butikschef hos Iduna AB skickar du in din ansökan senast 2026-03-12.
Källa: Arbetsförmedlingen
Ernst & Young AB söker en person till tjänsten som revisor i Karlstad.
2026-02-05
Mer infoKlarahill AB söker en person till tjänsten som begravningsrådgivare i Karlstad.
2026-02-16
Mer infoO'learys Trademark AB söker en person till tjänsten som servitör/servitris i Karlstad.
2026-02-24
Mer info